Czym jest odstraszacz ptaków?

Witamy na stronie!

Czym jest odstraszacz ptaków?

Luty 22, 2019 Usługi 0

Ptactwo w dużych miastach, w szczególności gołębie, zanieczyszcza nie tylko parki i skwery, ale również nasze parapety i balkony. Ślady po ich odchodach są bardzo trudne do usunięcia i mogą zostawiać trwałe ślady na elewacji i innych powierzchniach. 

Jak odstraszyć ptaki?

odstraszacz ptakówNa szczęście w sukurs przychodzi nam nowoczesna technologia i odstraszanie ptaków jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Metod jest wiele, jednak jedną z popularniejszych jest stosowanie dźwiękowych odstraszaczy, które emitują ultradźwięki niesłyszalne dla ludzkiego ucha, ale wręcz ogłuszające ptaki. Ta metoda jest skuteczna na każdy rodzaj ptactwa i spowoduje, że ich wizyty na naszych balkonach i parapetach skończą sę bardzo szybko. Istnieją również specjalne, jaskrawe taśmy, w kolorach i wzorach, których ptasie oko nie tyle nie toleruje, ile najzwyczajniej pojmuje jako zagrożenie. Odstraszacz ptaków, jak widzimy, może mieć różną formę jednak każdy z nich jest nad wyraz skuteczny. Istnieje też prostsze rozwiązanie, jakim są specjalne kolce, przeznaczone do zainstalowania na parapetach i balustradach. To, co wybierzemy jest kwestią indywidualnej ceny, ale w tym momencie warto wspomnieć o cenach, wyżej wymienionych odstraszaczy ptaków. Ultradźwiękowy odstraszacz to koszt około stu – pięćdziesięciu złotych, taśma to niecałe dwadzieścia złotych, a koszt systemu kolców zależy od ilości zestawów. Ja widzimy, taśma jest najtańszą formą odstraszacza, jednakże trzeba ja często zmieniać. My skłaniamy się ku kolcom lub dźwiękowym odstraszaczom.

Cena zawsze odgrywa kluczową rolę w zakupie, jednakże w tym przypadku jest to niejako inwestycja w czystość naszych dachów, balkonów, czy parapetów. To metody sprawdzone i w stu procentach skuteczne, które sprawią, że ptaki będą omijać nasz dom szerokim łukiem.