Czy warto kupić Krossa Evado?

 

Rower, który chcemy użytkować przez dłużej niż dwa sezony, musi być wytrzymały i solidny. Najlepiej też jeśli cena roweru jest niższa od tej, oferowanej przez konkurencję. Wydawałoby się to z pozoru trudnym zadaniem, lecz Kross dysponuje wszystkim, czego potrzebujemy.

Dobry rower od Krossa

kross evado 1.0Kross jest producentem rowerów, akcesoriów oraz sprzętu rowerowego. To firma polska, z ponad dwudziestoletnim stażem na naszym rynku. Ich rowery to optymalne połączenie jakości z ceną, co sprawia, że są one wybierane przez klientów nie tylko z Polski. Kross Evado 1.0 to specyficzny model. Jest to rower crossowy, czyli taki, który łączy w sobie cechy roweru górskiego i roweru typowo trekkingowego. Optymalna geometria Evado zapewnia nam jazdę w wyprostowanej pozycji, dzięki czemu nie przeciążamy mięśni pleców. Ma to szczególne znaczenie przy dłuższych wyprawach. Za osprzęt, jak i napęd w tym Krossie odpowiada bardzo znana firma z Japonii. Tylna przerzutka umożliwia nam zmianę dwudziestu jeden przełożeń. Duże i szerokie, dwudziesto ośmio calowe koła zadbają o komfort zjazdów i podjazdów, a także o najlepszą przyczepność, nawet w ciężkim terenie. Markowy widelec zastosowany w Evado 1.0 zapewni tłumienie drgań na najwyższym poziomie. W tym modelu Krossa za hamowanie odpowiedzialne są klasyczne, szczękowe V – Brake, które są niezawodne i precyzyjne. Jeżeli szukamy roweru, który będzie nam służył do rekreacyjnej jazdy, ale przy okazji będzie miał zacięcie roweru turystycznego to ten model Krossa będzie najodpowiedniejszą propozycją.

Rowery crossowe to dosyć wąski segment rowerów. W stosunku do rowerów górskich, czy trekkingowych, których jest zatrzęsienie, rowerów crossowych jest znikoma ilość. Jednak Kross odnajduje się w każdych warunkach i tam, gdzie jest nisza – stara się ja wypełnić.

 

Czy warto kupić Krossa Evado?