Czy olejem z czarnuszki wyleczysz alergię?

Witamy na stronie!

Czy olejem z czarnuszki wyleczysz alergię?

11 lipca, 2019 Medycyna 0

Wiosna i lato to najpiękniejsze pory roku w polskim klimacie. Czekamy na nie z utęsknieniem wiele zimnych miesięcy. Dla niektórych jednak nie są zbyt wielkim powodem do radości, bo to właśnie okres, gdy najsilniej odczuwamy objawy alergiczne. Pyłki drzew, traw i zbóż powodują przeróżne nieprzyjemne objawy, które utrudniają nam codzienne funkcjonowanie.

Właściwości oleju z czarnuszki

olej z czarnuszki na alergięAlergie znane są medycynie od wieków, choć w ostatnich dziesięcioleciach ilość osób na nie cierpiących znacznie się zwiększyła. Półki aptek aż uginają się od antyhistaminowych specyfików. Wystarczy 1 tabletka dziennie, aby objawy zelżały. Jednak  to pomoc wyłącznie doraźna, a i nie wszystkim pomaga. Jak zwykle jednak natura zadbała o to, abyśmy radzili sobie, żyjąc w jej otoczeniu i sama dała nam doskonały lek na uczulenia. Znany i dobrze przebadany jest olej z czarnuszki na alergię dla dorosłych, ale co ważne – także dla dzieci! Przede wszystkim to naturalny specyfik, który rzadko miewa skutku uboczne. Jest dobrze dostępny i nie wymaga posiadania recepty. Bogaty jest w substancje, które mają silne działanie antyoksydacyjne, przeciwzapalne oraz antyhistaminowe. Wpłynie korzystnie na cały nasz układ immunologiczny. Stosowany regularnie może załagodzić nawet objawy zaawansowanej astmy. Coraz częściej zalecają go sami lekarze. Bywa wspomożeniem dla leków chemicznych, choć jest szansa, że przy niezbyt nasilonej alergii poradzi sobie solo. Ważne, aby kupować go w ciemnej butelce, możliwie niedawno tłoczonego i przechowywać w lodówce.

Olej z czarnuszki może być doskonałą alternatywą dla antyhistaminowych leków chemicznych. Jego działanie na objawy alergii opisano w wielu publikacjach naukowych. Wystarczy łyżka dziennie dla osoby dorosłej, aby jego działanie pomogło nam w katarze siennym czy uporczywym pokasływaniu podczas pylenia roślin.