Wiele zastosowań kolorowych emalii

 

Tak nie wiele czasem potrzeba, aby ze starej zniszczonej rzeczy zrobić coś tak atrakcyjnego, że może jeszcze służyć przez długie lata. W innym przypadku zamiast wyrzucenia na śmietnik, można pozyskać atrakcyjny przedmiot do sprzedaży. Jaka jest więc podstawowa rzecz, która może pomóc nam w takich pracach?

Jak odnowić stare rzeczy?

spray emaliaPo gruntowych porządkach na moim strychu, który pamiętał jeszcze czasy mojego dziadka okazało się, że powstała niezła sterta różnych rupieci. Pierwotnie planowałem zamówić kontener i je wszystkie wyrzucić, ale po bliższym przyjrzeniu się niektórym rzeczom doszedłem do wniosku, że mogą to być całkiem interesujące towary do ewentualnej odsprzedaży. To czego wymagały to wyczyszczenia i w niektórych przypadkach pomalowania. Do tego celu niezawodny i dający niesamowity efekt okazał się spray emalia, dostępny we wszystkich możliwych kolorach tęczy. Dzięki niemu udało mi się odnowić stary wieszak na ubrania, kilka starych lamp, stylowe biurko, a nawet stary ukraiński rower. Tych rzeczy było znacznie więcej i nie będę ich wymieniał, jednak to co najistotniejsze w takich pracach to właśnie odpowiedni zestaw kolorowych emalii. Oczywiście należy pamiętać o wcześniejszym dokładnym wyczyszczeniu i odtłuszczeniu, co zapewni nam jeszcze lepszy wygląd malowanych przedmiotów. Ważne jest, że asortyment tego typu farb jest naprawdę ogromny. Ich zakres nie tylko obejmuje kolorystykę i odcienie, ale może również zapewnić postarzenie danego przedmiotu.

Tego typu spray wykorzystałem w przypadku mojego starego stolika kawowego. Pomalowanie go w ten sposób sprawiło, że stał się przedmiotem zainteresowania wszystkich odwiedzających mnie gości. Od tamtej pory, praktycznie nie wyrzucam już zniszczonych rzeczy, lecz próbuję je odnowić i przywrócić ich dawny wygląd, a zastosowanie farb w sprayu znacząco pomaga w tym procesie.