Biżuteria srebrna czy pozłacana?

Biżuteria to dodatek, który niewątpliwie uwielbia wiele kobiet na całym świecie. Niektóre z nich wolą biżuterię złotą, inne srebrną lub pozłacaną. Jednakże, niezależnie od materiału z jakiego została wykonana, należy odpowiednio o nią dbać, aby mogła posłużyć nam przez długie lata. Jak to zrobić? Co najprościej utrzymać w dobrym stanie? 

Jak dbać o biżuterię srebrą i pozłacaną?

celebrytka srebrna pozłacanaBiżuteria srebrna czy też złota na ogół jest bardzo kosztowna, zwłaszcza jeśli jest dodatkowo ozdobiona kamieniami szlachetnymi, takimi jak diamenty czy szafiry. Nie każdy może sobie pozwolić sobie na zakup tak drogich dodatków. Na szczęście, istnieje coś takiego jak biżuteria pozłacana. Może być ona srebrna bądź stalowa. Wyglądem do złudzenia przypomina czyste złoto, jest jednak od niej znacznie tańsza. Jednak, w celu zachowania przez nią idealnego wyglądu, należy odpowiednio o nią dbać. Przede wszystkim, nosząc taką biżuterię, należy unikać kontaktu z wodą czy perfumami. Wszelkie płyny mogą powodować matowienie materiału. Popularny wzór biżuterii, czyli celebrytka srebrna pozłacana, powinna być ściągana na przykład podczas kąpieli. Kiedy nie nosimy naszego naszyjnika czy bransoletki musimy zadbać o ich przechowywanie. Każdy element biżuterii powinien mieć swoje miejsce, najlepszy do tego będzie oddzielny, szczelnie zamykany woreczek bawełniany czy pudełko. Dzięki temu unikniemy ścierania się górnej warstwy. Poza tym, ograniczymi wpływ czynników zewnętrznych, które mogą niekorzystnie wpływać na stan naszej biżuterii. 

Biżuteria pozłacana pozwala nam na cieszenie się pięknymi dodatkami, które są tanie, a wyglądają właściwie tak samo jak biżuteria ze złota. Dzięki temu możemy częściej zmieniać naszą biżuterię, podążając za aktualną modą, na przykład na celebrytki. Pozłacane naszyjniki i kolczyki, odpowiednio przechowywane, posłużą nam przez bardzo długi czas. 

Biżuteria srebrna czy pozłacana?